вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 0
home Занимливости

Пластичните столици ќе бидат како нови и нема да пукаат- Ви треба само една намирница

Пластичните столици ќе бидат како нови и нема да пукаат- Ви треба само една намирница

Со топлото време сите сакаме да седиме во двор или на тераса, а најчесто повеќето од нас имаат пластични столици.Иако често се мијат со вода, за убаво да ги тргнете сите бактерии од нив, ви треба само сода.

Имено, потребно е да земете сунѓер, да го намокрите и да ставите сода бикарбона, па да ги поминете столиците со него, а потоа да оставите да делува 15 минути.

Исперете ги потоа столиците со вода.

Ќе ги исчистите бактериите и тие ќе блеснат.

Коронавирус