сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 41
home Занимливости

Пијан возач се заби во бензинска пумпа, а потоа го направи најглупавиот можен потег кој скапо ќе го плати од страна на полицијата (ВИДЕО)

Пијан возач се заби во бензинска пумпа, а потоа го направи најглупавиот можен потег кој скапо ќе го плати од страна на полицијата (ВИДЕО)

Луѓето во неочекуваните стресни ситуации најразлично реагираат, додека некој донесуваат паметни одлуки, други прават посебно глупави потези, особено доколку се пијани.

Па така 24 годишниот Вилиам Едмондс се одлучил да испие уште едно пиво повеќе со што не бил во состојба да го управува својот автомобил и наместо да си замине од бензинската пумпа, тој со полна гас влетал во продажниот дел од истата.

Сепак ова не било крај, па глупоста да биде поголема тој сакал да ги откорне регистарските таблички од автомобилот и да си замине, заборавајќи дека е 2019 година и камери има на секаде во маркетот на бензинската пумпа која работи 24 часа.

На полицијата не и требаше многу време за да го лоцира пијаниот возач, па истиот сега се соочува со казна од 5 илјади долари и двапати неделно алко и дрога тестирање.

Коронавирус