сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 0
home Занимливости

Петгодишно дете го украло автомобилот на родителите

Петгодишно дете го украло автомобилот на родителите

Полицијата во американската сојузна држава Јута запрела петгодишно момче кое го возело автомобилот на своите родители. Сакал да стигне до Калифорнија и да си купи Ламборгини.

Возилото било запрено поради попречување на сообраќајот.

Прво што сообраќајните полицајци го прашале момчето било – колку години има и каде научил да вози? Тој, всушност, седел на работ од возачкото седиште, заради попрактично возење – за да може со ногата да стигне до сопирачките.

Детето по име Адријан, в џеб имало три долари, а на полицијата ѝ кажал оти ѝ се налутил на својата мајка, која не сакала да му купи Ламборгини, кое инаку, чини над 200.000 долари.

При овој настан никој не е повреден, а детето е безбедно вратено кај родителите. Локалните власти допрва ќе одлучат дали против родителите на детето ќе биде поднесена пријава.

Коронавирус