сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 81
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Занимливости

Пет едноставни начини да го промените вашиот изглед, за нула денари

Пет едноставни начини да го промените вашиот изглед, за нула денари

Исто така, постојат многу апликации на Интернет со кои можете безболно да пробате нова фризура на вашата фотографија

Дали сте уморни од фризурата, а се плашите од големи промени? Дали сакате да промените нешто во вашиот изглед, но немате време и пари за целосна шминка?

Ви носиме пет едноставни начини на кои можете да го промените и освежите вашиот изглед за нула денари.

1. Исечете шишки

Најдобар начин да го промените изгледот се шишки, но треба да бидете внимателни со нив. Најдете фотографии од актерки кои имаат слична форма на лице како вас и истражете ја должината и густината на нивните шишки. На Интернет има и многу апликации со кои можете безболно да пробате нова фризура на вашата фотографија.

2. Поместете го патецот

Ова може да изгледа како мала промена, но ако го пробате, ќе видите дека може да ви даде сосема нов „изглед“. Ако го носите патецот од страна, поместете го на средина и обратно.

3. Нашминкајте се со нови бои

Повеќето жени користат само две или три нијанси на сенка, додека други ја занемаруваат. Пробајте нијанса во боја на која не сте навикнати и уживајте во воодушевените погледи.

4. Променете го фокусот

Ако често ги нагласувате очите, префрлете го фокусот на усните. Нанесете неутрална сенка за очи и маскара, и нагласете ги усните со црвен кармин. Од друга страна, ако сте навикнати да носите светли кармини, нагласете ги очите и нанесете само малку сјај во неутрална боја на усните.

5. Променете ја формата на веѓите

Посетете козметичарка и замолете ја да ви го промени обликот на веѓите и да ги прилагоди на вашето лице. Многу жени имаат веѓи кои не одговараат на нивните карактеристики на лицето и затоа не му ласкаат на нивниот изглед.

Коронавирус