недела, 7. март 2021. Вести денес: 40
home Занимливости

Парови од Србија се натпреваруваа со бакнежи: Победниците се бакнуваа 112 минути (ВИДЕО)

Парови од Србија се натпреваруваа со бакнежи: Победниците се бакнуваа 112 минути (ВИДЕО)

Во Врњачка Бања во Србија по единаесетти пат бил организиран натпревар во најдолг бакнеж.

Десет вљубени двојки од сите делови на Србија со долги бакнежи ја слевеле љубовта.

Победничкиот бакнеж на Ирена и Ѓорѓе Божиќ од Крушевац траел неверојатни 112 минути.

За оваа двојка ова е петтата победа на натпреварувањето во нивното седмо учество.

Најстарите натпреварувачи на оваа интересна манифестација имале по 75 години.

Коронавирус