вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 104
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Занимливости

Парче килибар тешко 1,8 килограми пронајдено во Калининград

Парче килибар тешко 1,8 килограми пронајдено во Калининград

Парче килибар тешко 1,8 килограми е пронајдено во каменолом во близина на Калининград.

Примерокот е откриен на меѓународениот Ден на мирот и поради тоа од Калининградскиот комбинат за килибар одлучиле тој да се вика „Камен на мирот“.

Според експерите станува збор за уникатно парче, кое се проценува дека вреди околу 9.000 долари.

Парламентарни избори 2020