сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 39
home Занимливости

Пар од Белгија патуваат низ светот и се сликаат голи (ФОТО)

Пар од Белгија патуваат низ светот и се сликаат голи (ФОТО)

Нудизмот е нешто што за многумина е неприфатливо е несфатливо, но овој пар се труди да покаже како изгледа животот кога сте без облека и се обидуваат да ги натераат и другите млади да пробаат да живеат „како од мајка родени“.

Ник и Линс се двојка од Белгија во 30-ите години од животот, отсекогаш редовно посетувале велнес центри, а за првпат пробале нудизам во камп во Луксембург. Некогаш се наоѓале во непријатни ситуации, но со тек на време се навикнале и научиле да не обрнуваат внимание, а истражувале многу на оваа тема, па сега со години патуваат низ светот и уживаат во местата каде може да се соблечат целосно голи. Тие не сакале младите да гледаат на ова како табу тема, па со цел да покажат колку е подобар животот без облека, редовно објавуваат фотки од нивните патувачки искуства..

 

View this post on Instagram

 

Do we need more blue? 💙

A post shared by Naked Wanderings | Nick & Lins (@n_wanderings) on

 

View this post on Instagram

 

Look look, our review about magical Bagheera is online! 💙 Link in story ☝🏽 @bagheera_village_vacances

A post shared by Naked Wanderings | Nick & Lins (@n_wanderings) on

 

View this post on Instagram

 

Tibetan bowl, anyone? 🧘🏻‍♀️🛎 @quintadomaral

A post shared by Naked Wanderings | Nick & Lins (@n_wanderings) on

 

View this post on Instagram

 

Can you guess the resort? 🙈

A post shared by Naked Wanderings | Nick & Lins (@n_wanderings) on

 

View this post on Instagram

 

Good times @finca_pura 🦄🍍

A post shared by Naked Wanderings | Nick & Lins (@n_wanderings) on

 

View this post on Instagram

 

We prefer our coffee with a view. How do you drink your morning coffee? ☕️

A post shared by Naked Wanderings | Nick & Lins (@n_wanderings) on

Коронавирус