сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 35
home Занимливости

Папата лајкал фотографии од секси Бразилка (Видео)

Папата лајкал фотографии од секси Бразилка (Видео)

Папата Франциско бил фатен како лајкува фотографии од бразилскиот модел Наталија Гарбото. Медиумите во Италија пренесуваат дека оној што бил задолжен да го води неговиот налог на „Инстаграм“, веројатно повеќе нема да ја извршува оваа работа кога скандалот излезе во јавност.

Папата Франциско ја лајкувал фотографијата на Наталија на која таа позира во школска униформа.

„Макар одам и во рајот“, се пошегувала Наталија

Налогот на првиот човек на Ватикан го следат повеќе од 7 милиони луѓе, па сосема беше јасно дека некој ќе забележи што се случува на „Инстаграм“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ɴᴀᴛᴀ ɢᴀᴛᴀ (@nataagataa)

Коронавирус