петок, 30. септември 2022. Вести денес: 54
home Занимливости

Пандев тргна да му го украде трофејот на Роналдо (ЦРТАН ФИЛМ)

Пандев тргна да му го украде трофејот на Роналдо (ЦРТАН ФИЛМ)

Кристијано Роналдо се наоѓа во центарот на вниманието на анимираниот цртан филм на „Гол“, поточно на познатиот уметник Омар Момани кој се обиде на свој препзнатлив начин да покаже како ќе изгледа патот на Кристијано и колегите до обрана на титулата.

Роналдо цврсто го држи трофејот,  но другите фудбалери се обидуваат да го украдат. Меѓу оние кои тргнаа по трофејот е и македонскиот капитен Горан Пандев.

Во еден момент во приказната се појавува Пандев заедно со играч на Финска и тоа по повик на Хрватите.

ПОГЛЕДНЕТЕ:

Коронавирус