петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 32
home Занимливости

Овој викенд настапува февруарската снежната Месечина : Време е за важни одлуки

Овој викенд настапува  февруарската снежната Месечина : Време е за важни одлуки

Февруарската полна месечина е позната како гладна  или снежна месечина. Тоа е така бидејќи често додека е таа присутна, можат да се видат најсилни снежни врнежи, а доаѓа и крај на зимата.

Оваа година, супермесечината е присутна на нашето небо а таа е највидлива на 9 февруари во утринските часови.

Астролозите веруваат дека ова е одлична можност од себе да го фрлиме непотребниот товар, бидејќи оваа снежна Месечина ќе ни помогне да донесеме важни одлуки. Во оваа смисла, полната Месечина ја симболизира душата, а тоа не поттикнува на чистење на непотребното и ослободување од него. Потребно е да преземеме контрола над себе и да се ослободиме од тоа што не ни носи добро.

Најсилно влијание оваа Месечина ќе има над оние родени во знакот Девица, Риби, Стрелец и Близнаци, како и оние чиј подзнак или Месечина се во овие знаци.

 

Коронавирус