вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 88
home Занимливости

ОВОЈ СРБИН Е НАЈСРЕЌНИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ: Преживеа напад на голема ајкула, едвај извлекол жива глава (ВИДЕО)

ОВОЈ СРБИН Е НАЈСРЕЌНИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ: Преживеа напад на голема ајкула, едвај извлекол жива глава (ВИДЕО)

Немања Спасојевиќ во саботата во Сан Франциско преживеал напад наголема бела ајкула. Морскиот ѕвер, долг околу две метра го гризнал за ногата, а среќниот Србин помина со лесни повреди и истиот ден е пуштен на домашно лекување.

-Веројатно сум најсреќниот човек на светот. Доживеав да ме нападне голема бела ајкука и да ме пуштат од болницаистиот ден, вели Немања (38), кој на задниот дел од ногата има дури 10 рани.

-Почуствував како да ме каснал комарец, а кога погледнав надолу, забележав две очи и нос, раскажува тој.

Со цел да се спаси брзо испливал накај брегот и карпите.

-Панично удирав по водата и водев сметка пливачката опрема да ми оде надолу, за доколку повторно ме нападне да не ме гризне по рацете или нозете, вели среќниот Србин за NBC.

Коронавирус