вторник, 28. септември 2021. Вести денес: 57
home Занимливости

Овој оглас стана хит во регионот: Мајката бара зет, условот ќе ве насмее до солзи (ФОТО)

Овој оглас стана хит во регионот: Мајката бара зет, условот ќе ве насмее до солзи (ФОТО)

Во еден трговски центар во Сплит беше истакнат оглас кој насмеа многумина. Истиот подоцна стана хит на социјалните мрежи.

За што станува збор? Хрватските медиуми пишуваат дека жена по име Сања е очајна во потрагата по зет.

Сака да ја омажи својата ќерка, а за тоа има само еден услов.

„Барам зет за да се ослободам од ќерка ми. Услови: Никакви, само да ја однесе. Итно“ – пишува во огласот.

Госпоѓата на потенцијалниот зет му оставила адреса и број.

Коронавирус