четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 3
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Занимливости

Овој хрчак е голема ѕвезда на Јутјуб: Ѕирнете како ја заслужи оваа титула (ВИДЕО)

Овој хрчак е голема ѕвезда на Јутјуб: Ѕирнете како ја заслужи оваа титула (ВИДЕО)

Хрчаците се животни за кои ретко кој би кажал дека се најинтелигентни, но преку видеата што станаа вирални на Јутјуб за кратко време, многумина почнаа да размислуваат на друг начин.

Хрчакот, познат и како “господин хрчак“, е снимен како успешно на шега ги надминува сите препреки во лавиринтот, што сопственикот му ги направил.

Секојпат кога ќе помине една пречка и ќе помисли дека е на крајот од патот, ќе се појави нова пречка и тој трпеливо ги заобиколува сите.

Неговите напори не беа залудни. Покрај тоа што стана ѕвезда на Интернет, доби и награда од сопственикот.

Видеото за само три месеци на Јутјуб собра неверојатни 60 милиони прегледи.

Извор: Хаштаг

Коронавирус