вторник, 29. септември 2020. Вести денес: 164
home Занимливости

Овој ден во 2020 година е идеалниот за свадба- младенците ќе ги следи среќа целиот живот

Овој ден во 2020 година е идеалниот за свадба- младенците ќе ги следи среќа целиот живот

Само еден одреден датум во годината што доаѓа ќе биде идеален за стапување во брак, а оние што ќе влезат во брачните води токму тогаш, ќе ги следи среќа во текот на целиот живот.

Идеалниот ден за свадба ќе биде 20.02.2020.

Според астролозите, најдобриот ден за венчавка во следната година е 20 февруари затоа што тогаш Сатурн, Јупитер, Плутон, Марс и Месечината, клучните планети и небесни тела за „посветеност, емоционална стабилност и реализација на светите завети“, ќе бидат поставени во ист астролошки знак.

Оваа се нема случено од 1960-тите години.

Целата 2020 е особено поволна за стапување во врска или брак, сметаат астролозите, но оваа ќе биде и година на напредок во сите аспекти.

Инаку, 2020 година е престапна година, што значи дека на жените им е „дозволено“ да ги запросат мажите. Според вековната традиција во многу европски земји, има еден ден во годината кога е особено препорачливо жената да го запроси мажот, а тоа е 29 февруари, односно, секоја престапна година.

Коронавирус