понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 165
home Занимливости

Овие фризури прават да изгледате постари

Овие фризури прават да изгледате постари

Косата е она што ве дефинира вас па поради тоа некои фризури прават да изгледате помлади, а некои дека сте постари од тоа што сте.

Предолга коса

Жените не се стрижат доволно често и редовно, а косата изгледа неспоредливо подобро кога е пократка. Ако имате екстремно долга коса, посетата на фризер е потребна барем еднаш неделно.

Прамени

Старомодниот начин на стрижење, претерување со лак за коса, лоши прамени, сето тоа додава неколку години на вашето лица.

Извледена боја

Одржувањето бара многу време и внимание, но е неоподно зашто никој не изгледа добро со коса без сјај и боја со видливи израстоци.

Изгорени врвови

Секогаш подобро ќе изгледате со уредни врвови. Дури и кога не ви треба стрижење, ставете барем маска за да ги подобрите врвовите.

Коронавирус