вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 143
home Занимливости

Оваа жена ја има најголемата уста во светот, луѓето не им веруваат на своите очи кога ќе ја видат

Оваа жена ја има најголемата уста во светот, луѓето не им веруваат на своите очи кога ќе ја видат

Американката Саманта Рамсдел го собори Гинисовиот рекорд за најголема женска уста во светот.

Како што беше објавено на официјалната веб-страница на Гинисовата книга на рекорди, нејзината уста е широка дури 6,52 сантиметри, пренесува „CNN“.

Коронавирус