петок, 10. јули 2020. Вести денес: 154
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Занимливости

Оваа загатка може да ја реши само 1 од 100 луѓе – како со 3 топки да добиете збир 30?

Оваа загатка може да ја реши само 1 од 100 луѓе – како со 3 топки да добиете збир 30?

На популарниот Јутјуб канал „Mind Your Decisions“ се појави загатка која што наводно може да ја реши само еден од сто луѓе. Потребно е да изберете три топки и да ги ставите во круговите, така што нивниот збир за биде 30. Дали успеавте?

Парламентарни избори 2020