четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 186
home Занимливости

Оваа убавица ги има најдолгите нозе во светот (ФОТО+ВИДЕО)

Кажува дека нема проблем со височината и дека за еден маж да и го „фати окото“ не треба да е висок.
Оваа убавица ги има најдолгите нозе во светот (ФОТО+ВИДЕО)

29-годишната Екатерина Лисина е руски модел и го држи првото место за жена со најдолги нозе во светот.

Таа дури ќе биде и запишана во Гинисовата книга на рекорди. Ногата и е долга 133 сантиметри, а Екатерина е висока 2 метра и 5 сантиметри.

Кажува дека нема проблем со височината и дека за еден маж да и го „фати окото“ не треба да е висок.

-Си ја сакам височината. Тоа е невообичаено, а се што е невообичаено привлекува внимание, вели таа.

Височината има и недостатоци, а еден недостаток е кога Екатерина патува со авион. Таа кажува дека не може да се протегне ако не патува со бизнис класа.

Коронавирус