четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 0
home Занимливости

Оваа логичка задача предизвика кавги на социјалните мрежи: Ќе ја решите ли вие?

Оваа логичка задача предизвика кавги на социјалните мрежи: Ќе ја решите ли вие?

Многумина се обидоа да ја решат. На некои им успеа, други погрешија.

Оваа логичка задача беше причина за кавги на социјалните мрежи.

Наизглед е едноставна. Јаболко, грозје и банана. Што може тука да биде тешко?

Но, не е така. Пробајте да ја решите оваа задача. Одговорот го даваме во продолжение, но пробајте прво сами.

Qatar 2022