среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 53
home Занимливости

Оваа фотографија предизвика многу коментари: Возрасните се налутија, а вистината е слатка

Оваа фотографија предизвика многу коментари: Возрасните се налутија, а вистината е слатка

На социјалните мрежи се појави фотографија на две дечиња кои седат на трибините на меч во Германија и пијат нешто што наликува на пиво, а тоа предизвика многу коментари од германската јавност.

Додека корисниците се расправаа како е возможно децата да пијат пиво затоа што се малолетни, конечно пристигна одговор за пијалокот во чашите.

Тоа било сок од јаболка.

Залудно се налутија возрасните мислејќи дека деца пијат пиво. Тие само слатко си уживаат во сокчето гледајќи фудбал.

Коронавирус