сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Занимливости

Оваа фотографија ќе ви го распарчи срцето на делови: Девојка за последен пат го прегрнува своето момче (ФОТО)

Оваа фотографија ќе ви го распарчи срцето на делови: Девојка за последен пат го прегрнува своето момче (ФОТО)

Петнаесет годишната Стефанија Рај објави фотографија на својот Фејсбук профил на која засекогаш се опростува од своето момче пред да го исклучат од апарати кои го одржувале во живот.

Шеснаесет годишниот Блејк Вард беше еден од тројцата тинејџери кои се извлекоа од морето на северот на Велс каде доживеа несреќа.

Блејк со хеликоптер беше пренесен во детската болница во Ливерпул, но ништо не можеше да се направи за да му се спаси животот.

Неколку денови подоцна неговото семејство дозна дека никогаш повеќе нема да оздрави, поради тоа семејството мораше да донесе тешка одлука и да се исклучат апаратите кои го држеа во живот.

Коронавирус