четврток, 26. мај 2022. Вести денес: 47
home Занимливости

Ова ВИДЕО со БЛИЗНАЦИТЕ доби милиони прегледи, а еве и зошто?!

Ова ВИДЕО со БЛИЗНАЦИТЕ доби милиони прегледи, а еве и зошто?!

Познато е дека помеѓу браќата и сестрите близнаци постои некоја посебна врска.

Па така можеме да слуснеме дека едни со други имат предчуство кое е многу тешко логично да се објасни, а најчесто се работи за предвидување дека на другиот нешто му се случува.

Дека ваква врска постои уште од самото раѓање, покажува и оваа снимка која се појави на друштвените мрежи, снимка поради која се појавија лавина на коментари, а доби и милиони прегледи.

Имено како сто може да се види на снимката, еден од близнаците среде ноќ ја фрли цуцлата кон својата сестра која спиеше во кревето до него.

Бидејќи девојчето не реагираше одма, нејзиниот брат почна да плаче, а таа веднаш ги отвори очите, се протегна и одма знаеше што тој сака од неа.

Стана, му ја даде цуцлата, а притоа се врати во својот кревет.

Помеѓу близнаците сепак постои некоја тајна врска, НЕЛИ?

 

@boehmetwins This will make your day!!! #twins ♬ original sound – boehmetwins — Jack and Ivy

Коронавирус