сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 0
home Занимливости

Ова ремек дело мора да го погледнете: Македонка направи портрет на Новак Ѓоковиќ од остатоци од ишишана коса (ВИДЕО)

Ова ремек дело мора да го погледнете: Македонка направи портрет на Новак Ѓоковиќ од остатоци од ишишана коса (ВИДЕО)

Додека поединци го тетовираат ликон на тенисерот Новак Ѓоковиќ, една Македонка се одлучи својата уметност да ја реализира на дело.

Имено фризерката Светлана Гроздановска направи портрет од тенисерот само од остатоци од коса.

 

View this post on Instagram

 

#novakdjokovic #haircreation

A post shared by Svetlana Grozdanovska (@svetlanagrozdanovska) on

За ова ремек дело не се знае колку време и било потребно, но сепак е за пофалба, погледнете:

 

View this post on Instagram

 

#novakdjokovic #haircreation

A post shared by Svetlana Grozdanovska (@svetlanagrozdanovska) on