понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 55
home Занимливости

Ова не го очекуваше: Новинар среде снимање го нападнаа животни, му скокаа од сите страни (ВИДЕО)

Репортерот на телевизијата Би Би Си Алекс Данлоп известуваше од зоолошката градина Банам во Норфолк во Англија кога му скокна цела мала банда лемури.
Ова не го очекуваше: Новинар среде снимање го нападнаа животни, му скокаа од сите страни (ВИДЕО)

Несекојдневна сцена се случи во зоолошката градина во Норфолк и покажа колку е непредвидлива новинарската работа.

Репортерот на телевизијата Би Би Си Алекс Данлоп известуваше од зоолошката градина Банам во Норфолк во Англија кога му скокна цела мала банда лемури.

И само што помисли дека малку работите се смирија, лемурите повторно одлучија да го „нападнат“ новинарот.

Лемурите постојатно му скокаа, а во неколку наврати се лини дека и репортерот повеќе не знае што да напраив за да се одбрани од нив.

Најнови вести

Коронавирус