четврток, 6. август 2020. Вести денес: 56
home Занимливости

Ова маче има повеќе од 330.000 обожаватели, а ги освои со еден необичен детаљ (ФОТО)

Ова маче има повеќе од 330.000 обожаватели, а ги освои со еден необичен детаљ (ФОТО)

Зои на прв поглед изгледа како обична црно-бела мачка, но ако ја погледнете малку подобро, ќе видите дека на градите има големо срце, што ја прави тотално различна од повеќето други мачки.

Поради овој мал симбол, таа и Изи започнаа да собираат фанови, кои им останаа верни до ден-денес и ги следат редовно на социјалните мрежи.

На Инстаграм овој профил на мачиња има неверојатни 331.000 следбеници, на што можат да им завидуваат и светските инфлуенсерки.

 

View this post on Instagram

 

Is that for me?

A post shared by Izzy & Zoë The Cats (@izzyandthefluff) on

 

View this post on Instagram

 

Kitty kissies.

A post shared by Izzy & Zoë The Cats (@izzyandthefluff) on

 

View this post on Instagram

 

We’re here to judge every outfit that isn’t a tux.

A post shared by Izzy & Zoë The Cats (@izzyandthefluff) on

 

View this post on Instagram

 

Flashback Friday.

A post shared by Izzy & Zoë The Cats (@izzyandthefluff) on

Коронавирус