среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 157
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Занимливости

Ова куче за прв пат виде снег, неговата реакција е урнебесна (ВИДЕО)

Ова куче за прв пат виде снег, неговата реакција е урнебесна (ВИДЕО)

Кога за прв пат видел снег како паѓа во неговиот град, симпатичниот лабрадор Џонси бил толку исплашен што одбил да излезе од својата куќа.

„Тој немаше идеја што е тоа.Сè беше непознато за него“, изјави неговата сопственичка која живее со своето милениче во Тексас, каде снегот е ретка појава.

„Тој се плашеше. Морав да излезам во дворот и да го убедам да оди на прошетка со мене “, додаде таа.

Откако сфатил дека снегот не може да му наштети, неговото однесување се сменило.

Коронавирус