петок, 29. јули 2022. Вести денес: 130
home Занимливости

Ова куче влезе во Гинисовата книга на рекорди, погледнете зошто (ФОТО)

Ова куче влезе во Гинисовата книга на рекорди, погледнете зошто (ФОТО)

Харбор е кучето кое според Гинисовата книга на рекорди ги има најдолгите уши.

Тие се долги цели 34,29 сантиметри.

Коронавирус