понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Занимливости

ОВА ЌЕ ВИ ГО РАЗУБАВИ ДЕНОТ: После 4 операции бебе прв пат го виде светот околу себе (ВИДЕО)

ОВА ЌЕ ВИ ГО РАЗУБАВИ ДЕНОТ: После 4 операции бебе прв пат го виде светот околу себе (ВИДЕО)

Ова девојче е родено со конгенитална катаракта на двете очи.

За нејзе досега светот беше темен и нејасен.

После четири операции на очите, доби нови очила и конечно ги виде своите родители.

Нејзините родители пак ја снимија нејзината реакција.

Погледнете само колку е среќна:

Source: Amazing Reaction After This Baby Sees Parent For The First Time With Glasses by Mel83

Коронавирус