сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 31
home Занимливости

Ова е жената со најголемите гради во Велика Британија: Не може да го дофати воланот, а од глетката многумина ќе се расонат ова утро

Ова е жената со најголемите гради во Велика Британија: Не може да го дофати воланот, а од глетката многумина ќе се расонат ова утро

Леа Паркер од Лондон вели дека е горда што на 25 години има „најголеми гради“ во Велика Британија и дека заработува преку 10.000 фунти на моделинг токму поради нив.

Иако ги сака своите големи гради, и ги прифаќа како дел од себе, Леа сепак се жали дека секојдневнието и е отежнато.

Наведува дека не може да го дофати воланот, да трча, дека мора да спие со перница на стомакот.

Исто така вели дека некои мажи и даваат негативни коментари и дека „нејзината мајка би требало да се срами“, пренесува „Мирор“.

Но, Леа, не дозволува коментарите да ја премислат, бидејќи е горда на своето тело и од него одлично заработува.

„Имав пет зафати, првиот го платив сама“, наведува Леа, која е висока околу 160 центиметри.

Леа вели дека отсекогаш имала големи гради, и дека тоа и пречело кога била тинејџерка, но дека сега во целост ги прифатила.

„Мажите во мојата индустрија ги обожуваат, и големите гради станаа дел од мојот бренд“, вели таа.

Вели дека има болки во грбот и рамената и дека оди во теретана за да остане силна, но и дека ќе оди на операција за намалување на градите кога ќе престане да се занимава со моделинг.

Коронавирус