понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 71
home Занимливости

Ова е навидум обична елка, но погледнете подобро од што е направена (ВИДЕО)

Ова е навидум обична елка, но погледнете подобро од што е направена (ВИДЕО)

Погледнете го божиќното дрво направено од илјадници Лего коцки.

Дрвото е високо 8 метри, а дури и подароците под „елката“ се направени од популарните коцки.

Изработката на ова божиќно дрво траела неколку недели, само ангелот на врвот од елката е изграден од 4,000 коцки.

Коронавирус