четврток, 23. март 2023. Вести денес: 149
home Занимливости

ОВА Е НАЈВИСОКИОТ ХОТЕЛ НА СВЕТОТ: Има 75 ката и дури 528 соби (ФОТО)

Хотелот има четири ресторани, вклучувајќи кафуле, бар на базенот и медитерански ресторан.
ОВА Е НАЈВИСОКИОТ ХОТЕЛ НА СВЕТОТ: Има 75 ката и дури 528 соби (ФОТО)

Дубаи е веќе познат по монументалните и гламурозни градби, а оваа година го добиваат и највисокиот хотел во светот.

Хотелот Гевора би требало да биде отворен во првата половина од 2018 година.

A perfect location in the heart of the city! #openingsoon

A post shared by Gevora Hotel (@gevorahotel) on

Ќе биде висок 365 метри, што е 10 метри повеќе од моментално највисокиот хотел на светот, Мериот Марквис, кој исто така се наоѓа во Дубаи.

Новиот хотел ќе има 528 соби на вкупно 75 ката. Посебно внимание привлекоа со златните детали, но и воодушевува со погледот од покривот.

Late afternoon views from our rooftop. Photo credits: @madrascala

A post shared by Gevora Hotel (@gevorahotel) on

Хотелот има четири ресторани, вклучувајќи кафуле, бар на базенот и медитерански ресторан.

loading...