понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 131
home Занимливости

Откриено зошто Ким сака да преговара со Сеул: Нема врска со нуклерките, во прашање е група жени (ВИДЕО)

Главна точна во преговорите на Северна и Јужна Кореја ќе биде поп групата Моранбонг, која е многу популарна во Северна Кореја, а и е омилена група на лидерот на таа држава.
Откриено зошто Ким сака да преговара со Сеул: Нема врска со нуклерките, во прашање е група жени (ВИДЕО)

Севернокорејскиот лидер има намера по секоја цена да го убеди својот сосед да му дозволи на популарниот женски бенд да настапува на следната Олимпијада.

Ова барање дошло после сознанието дека Пјонгјанг има намера да ги прати своите спортисти на игрите.

Така главна точна во преговорите на Северна и Јужна Кореја ќе биде поп групата Моранбонг, која е многу популарна во Северна Кореја, а и е омилена група на лидерот на таа држава.

Овој бенд пее и рок мелодии, некои ги споредуваат со британската атракција Спајс Грлс.

Лидер на групата е Хјон Сонг Вол, која е поранешна девојка на Ким, која ќе биде дел од делегацијата која ќе учествува на приговорите.

Морабанг настапуваше и минатата година на прославата на севернокорејскиот нуклеарен систем.

Коронавирус