четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 46
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Занимливости

Оригинална македонска свадба во Австралија: Зет и невеста кои ќе уживате да ги гледате (Видео)

Оригинална македонска свадба во Австралија: Зет и невеста кои ќе уживате да ги гледате (Видео)

Македонски брачен пар во Сиднеј, Австралија кои ќе уживате да ги гледате. Наместо прв свадбен танц на некоја странска балада, овие млади луѓе се одлучиле на својата свадбена прослава да влезат со еден куп тапани и со македонска песна и оро.

Кореографијата понатаму е вистинска уметност и уживање кои можеби ќе ве натераат да го направите истото и за вашите прослави.

Погледнете:

извор: markukule.mk

Коронавирус