сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 20
home Занимливости

Опасна, но и забавна средба: Нуркач снимаше ајкула, па таа го возврати “ударот“ (ВИДЕО)

Опасна, но и забавна средба: Нуркач снимаше ајкула, па таа го возврати “ударот“ (ВИДЕО)

Discovery објави видео во кое гледаме како снимателот и нуркач Мајк Дорнелас има опасна средба со ајкула која буквално ја краде опремата за снимање од неговите раце.

Но, неговата реакција по ајкулата е уште поопасна.

Тој решава да не ѝ дозволи на ајкулата да си замине со неговата опрема и плива по неа.

Коронавирус