сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 0
home Занимливости

Ограбил бензинска пумпа, па потоа направил несекојдневен потег: Кога ќе видите каде завршиле илјадниците евра ќе останете во неверување

Ограбил бензинска пумпа, па потоа направил несекојдневен потег: Кога ќе видите каде завршиле илјадниците евра ќе останете во неверување

Германската полиција е во потрага по крадецот кој од една бензинска пумпа во Германија украл голема сума на пари.

Како што соопшти германската полиција маскираниот крадец во петокот од продавачот на бензинската пумпа во градот Гришим побарал целиот промет да му го стави во пластична вреќа, по што крадецот побегнал.

Полицијата веднаш започна да трага по напаѓачот, а кога се вратила во полициската станица два часа подоцна ги нашла парите оставени пред полициската врата.

Полицијата вели дека нема никакво објаснување за однесувањето на крадецот како и со неговото предомислување да ги врати парите.

Локални избори 2021