сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 53
home Занимливости

Одбила хемотерапија па починала од рак на дојката: Фановите се збогуваа со натпреварувачката на познато реално шоу (ФОТО)

Одбила хемотерапија па починала од рак на дојката: Фановите се збогуваа со натпреварувачката на познато реално шоу (ФОТО)

Два месеци откако и е дијагностицирано рак на дојка на позната натпреварувачката на едно американско реално шоу таа починала.

Манекенката Џаел Страус која имала 34 години починала само два месеци откако и бил откриен ракот на дојката.

 

View this post on Instagram

 

Port life. Installed yesterday. Used today. Felt like my skin got snapped into, strange feels? #fuckcancer #chemotherapy #hope

A post shared by Jael Strauss (@eureka.secrets) on

Иако ракот и е откриен во четвртата фаза, таа веднаш започнала со хемотерапијата, а набрзо се одлучила да престане со истата.

 

View this post on Instagram

 

Animal Therapy? #giantrabbit #bunny

A post shared by Jael Strauss (@eureka.secrets) on

По оваа одлука неколку денови била во кома, па починала во вторникот.

Инаку таа во 2007-та година се натпреваруваше за најубава учесничка во реалното шоу „Следниот топ модел“ каде го освои шестото место.

 

View this post on Instagram

 

Pink. I’m 34 now. Still pink. #neverland #foreveryoung

A post shared by Jael Strauss (@eureka.secrets) on

Коронавирус