вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 36
home Занимливости

Од канализација извадено “чудовиште“ кое ги исплаши сите, кога дознале за што станува збор – се смириле (ВИДЕО)

Од канализација извадено “чудовиште“ кое ги исплаши сите, кога дознале за што станува збор – се смириле (ВИДЕО)

По обилните врнежи во Мексико, канализацијата се преполнила, па властите тргнале на нејзино чистење. Сепак, во тоа чистење било пронајдено нешто чудно, а тоа е ова на фотографијата.

Сите биле изненадени од ова кое личи на џиновски стаорец. Со целото ѓубре „светлината на денот“ ја виде и ова навистина чуден предмет.

Наскоро е утврдено дека станува збор за огромна плишана играчка која била користена како реквизит за „Ноќта на вештерките“.

Не е познато како оваа играчка се нашла во канализацијата.

Коронавирус