понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 147
home Занимливости

Обложувачка „бомба“ ја стресе Македонија: Прилепчанец ја олесни „Моцарт“ за неверојатни 500.000 евра?!

Обложувачка „бомба“ ја стресе Македонија: Прилепчанец ја олесни „Моцарт“ за неверојатни 500.000 евра?!

Според неофицијалните информации кои кружат низ прилепските обложувалници, порталот Спортски.мк пренесува една интересна приказна.

Имено, обложувач од Прилеп вешто ја искористил понудата од обложувалницата на „Моцарт“ која дава за обложување натпревари од неколку кола однапред.

Тој искомбинирал натпревари и ги уплатил на неколку тикети од кои вкупната добивка изнесува вртоглави 500.000 евра.

Последни натпревари на тикетот се вечерашните дуели од Лигата на шампиони. Вусшност тој го чека натпреварот помаѓу Севиља и Манчестер Јунајтед со двојна шанса Х2 и натпреварот помеѓу Шахтјор и Рома со вкупно голови 2-5.

Коронавирус