вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 143
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Занимливости

Нова чудна мода за оваа зима: Би го ставиле ли ова на вашиот нос? (ФОТО)

Нова чудна мода за оваа зима: Би го ставиле ли ова на вашиот нос? (ФОТО)

Како да го покриете носот, најизложениот дел од телото што постојано ви е смрзнат на минусните температури?  Изгледа дека оваа компанија од Велика Британија го има совршеното решение.

Тие создаваат мини шалчиња за вашите носови, во најразлични стилови и бои.

Некои се израдуваа за овој “изум“, но ќе признаете дека е малку чудно да го носите ова.

Едно е сигурно: Носот веќе никогаш нема да ви биде црвен и студен. Можеби во друштвото ќе бидете тема за потсмев, но…