понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 108
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Занимливости

Никој не знае како го преживеа ова: Фрли цигара во дупка, а потоа одлета во воздух (ВИДЕО)

Никој не знае како го преживеа ова: Фрли цигара во дупка, а потоа одлета во воздух (ВИДЕО)

Еден човек за голема среќа ја избегна смртта откако фрли цигара во канализација.

Мажот се шеташе по улица низ Техеран и пушеше цигара. Гледајќи дупка на коловозот реши во неа да ја фрли цигарата, меѓутоа следуваше голема експлозија. Од силината на ударот тој одлета.

Една од околните камери ја сними оваа несреќа, а може да се види дека Иранецот одлета неколку метри и едвај се крена на нозе.

Има сомнежи дека претходно непознат маж во истата дупка фрлил црн прав, нешто како барут.

Коронавирус