вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 173
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Занимливости

Никогаш нема да ја заборават пандемијата: Овие тетоважи секогаш ќе ги потсетуваат на тешката 2020-та година (ФОТО)

Никогаш нема да ја заборават пандемијата: Овие тетоважи секогаш ќе ги потсетуваат на тешката 2020-та година (ФОТО)

Пандемијата влијаеше на многу животи, па некои овој тежок период го овековечија со тетоважи.

Ви пренесуваме некои од интересните тетоважи што луѓето ги правеле за да ја пресликаат пандемијата на коронавирус.

Можеби ќе ве инспирираат или нема да ви се допаднат, но сепак мора да признаете дека се уникатни.

На своите тела ќе ги гледаат спомените од тешката 2020-та година, па пандемијата нема никогаш да можат да ја заборават.