четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 114
home Занимливости

Нијагарините Водопади замрзнаа

Нијагарините Водопади замрзнаа

Нијагарините Водопади замрзнаа, што не се случува првпат, кога се работи за зимските месеци.

Студениот бран којшто го зафати североистокот од САД и од водопадите направија леден ѕид. Слики од сето тоа секојдневно се споделуваат на социјални мрежи.

Некои ја споредуваат убавата глетка со 3Д хит-цртаниот филм „Замрзнато кралство”.

Коронавирус