сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 27
Во живо

Делегации на ВМРО-ДПМНЕ ќе оддадат почит пред гробот на Гоце Делчев

home Занимливости

НЕВИДЕН МЕДИЦИНСКИ СЛУЧАЈ: На маж во Косово му е oтстранет мобилен телефон од стомак – со денови му бил во утробата! (ФОТО)

НЕВИДЕН МЕДИЦИНСКИ СЛУЧАЈ: На маж во Косово му е oтстранет мобилен телефон од стомак – со денови му бил во утробата! (ФОТО)

Во Клиничкиот центар во Приштина, на 33-годишен маж му бил отстранет мобилниот телефон од стомакот, без употреба на нож. Ова го објави д -р Скендер Телаку, наведувајќи дека операцијата е извршена ендоскопски, пренесува Коха.

Тој објасни дека човекот имал телефон Нокиа во стомакот четири дена, без да наведе како тој влегол во стомакот.

– Постапката беше извршена ендоскопски, без сечење на стомакот, го извадивме телефонот поделен на три дела – рече Телаку.