недела, 28. мај 2023. Вести денес: 86
home Занимливости

Невестата одби да го бакне младоженецот на свадбата: Сватовите во шок, а причината ќе ве остави во неверување (ВИДЕО)

Невестата одби да го бакне младоженецот на свадбата: Сватовите во шок, а причината ќе ве остави во неверување (ВИДЕО)

Веа Лаулу од Хаваи откако се омажи за својата долгогодишна љубов Мана на слатка церемонија направи несекојдневна ситуација од која останаа сите зачудени.

По венчавката сите го чекаа бакнежот на младите, но таа тоа го одби само поради една единствена причина.

Имено таа не сакала да го бакне својот сопруг пред своите родители, особено пред нејзиниот татко бидејќи јавно покажување на наклонетост кон мажот е непочитување кон нејзиниот татко, вели девојката.

Таа додава дека тоа не се прави пред родителите и таа го одбила да го бакне сопругот бидејќи тоа на нејзиниот татко сигурно ќе му било чудно и немало да му се допадне.

Но, и покрај оваа традиција на нејзиниот Фејсбук профил може да се забележи дека таа не е пример за нејзината култура од која потекнува, погледнете.