вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 82
home Занимливости

Невеста заглавила во сообраќаен метеж- доцнела на сопствената венчавка, па потоа добила несекојдневна понуда од пожарникарите

Невеста заглавила во сообраќаен метеж- доцнела на сопствената венчавка, па потоа добила несекојдневна понуда од пожарникарите

Невеста за малку ќе ја пропуштела сопствената свадба, откако останала заглавена во сообраќај, па ја „спасиле“ група пожарникари, кои со поротивпожарно возило ја пренесе до одредената локација.

Пожарникари во Лос Анџелес кои биле на место на сообраќајка несреќа која го блокирала патот виделе дека невестата заедно со своите деверуши се упатила кон венчавката, но не можеле да поминат бидејќи и двете коловозни ленти биле затворени, па тргнале пешки.

Девојките  облечени во фустани дошле до пожарникарите и објасниле за што се работи, па тогаш тие им понудиле превоз.

Секако невестата и деверушите немале многу избор бидејќи лимузината останала заглавена во сообраќај, па прифатиле.

 

View this post on Instagram

 

Great Story, you never know what you’ll find working an overtime in the County. E69 was on scene of a traffic accident blocking both lanes of Topanga Blvd. As they were clearing the scene they noticed the future Miss Gorman and her 2 bridesmaids walking along the side of the road holding up their dresses out of the mud. Obviously curious the Captain asked if they could help? They explained their limo was stuck in traffic and they were late for the the wedding. Without haste the Bride and Bridesmaids were loaded into the Fire Engine and given a code 3 escort to the wedding venue just in the nick of time. This picture showed up at the Fire Station a few weeks later. ??. E 6 9 #lacountyfirewives #bride #wedding #weddingday #weddingdress #bridetobe #weddinginspiration #weddingstory #weddinghair #weddingbells #weddingday #bridesmaids #firefighterwedding #topangacanyon #rainywedding #fire #firefighter #feelgoodfriday #weddingstories #feelgood #happilyeverafter #instawedding #as

A post shared by LA County Firefighters (@lacountyfirefighters) on

Неколку недели подоцна Џули им испратила неколку фотографии на пожарникарите.

„Благодарам што ми ја спасивте свадбата“ напишала невестата, а истите фотографии ги објавиле и пожарникарите на својот Инстаграм профил.

Најнови вести

Коронавирус