вторник, 11. август 2020. Вести денес: 98
home Занимливости

НЕВЕРОЈАТНО: Орел улови ајкула! (ВИДЕО)

На плажата Мертл во американската сојузна држава Јужна Каролина, е забележана несекојдневна глетка.
НЕВЕРОЈАТНО: Орел улови ајкула! (ВИДЕО)

На плажата Мертл во американската сојузна држава Јужна Каролина, е забележана несекојдневна глетка – огромен орел улови ајкула во морето, прелета преку плажата полна луѓе и го однесе својот плен во гнездото.

Жената што брзо реагирала со својата камера и го снимила летот на џиновската птица – извесна Ешли вели дека ајкулата била долга околу два метра.

Коронавирус