вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 29
home Занимливости

Нешто чудно се случувало во нивниот двор: Кога ја виделе снимката останале во шок и страв (ВИДЕО)

Нешто чудно се случувало во нивниот двор: Кога ја виделе снимката останале во шок и страв (ВИДЕО)

Застрашувачки момент бил забележан од надворешната камера во една семејна куќа во англиското село Игл, а сцената е забележана во дворот на поранешно училиште, кое е сега дом на едно семејство, пренесуваат англиските медиуми.

Мајката Аманда Пападопоулос, која ја видела снимката од камерата, воочила необични движења, кои, како што опишала таа за англиските медиуми, изгледале како дух на дете кое трча по дворот.

На снимката која е споделена на социјалните мрежи, се забележува како нешто се движи по дворот, а изгледа како да има стапала и како да може да се гледа преку него.

Непознатиот објект во дворот поминал два часа.

-Не гледаш секој ден такво нешто на екранот. Помислив: О Боже, ајде да го погледнам тоа уште еднаш. Но, не сакам тоа премногу да го гледам. Мојот сопруг мисли дека тоа е фантастично, но јас сум малку повеќе исплашена“, раскажува Аманда за „Сан“.

Коронавирус