понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 93
home Занимливости

Нема да им верувате на сопствените очи: Погледнете што прави ова момче со три Рубикови коцки! (ВИДЕО)

Нема да им верувате на сопствените очи: Погледнете што прави ова момче со три Рубикови коцки! (ВИДЕО)

13-годишниот Ке Џинају од Фуџиан, Кина, жонглира со три Рубикови коцки и ги реди трите истовремено.

Уште поважно, тоа го направи за само 5 минути и некоја секунда, со што постави нов светски Гинисов рекорд.

Малиот две години посветено и трпеливо вежбал за овој негов рекордерски обид.

Ќе останете воодушевени!

loading...