вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 118
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Занимливости

Нема да им поверувате на сопствените очи: 16 фотографии кои докажуваат дека сликите на социјалните мрежи често се бесрамна лага

Нема да им поверувате на сопствените очи: 16 фотографии кои докажуваат дека сликите на социјалните мрежи често се бесрамна лага

Многумина луѓе преку социјалните мрежи го откриваат својот приватен или јавен живот, а со тоа покренуваат и лавина коментари на истите социјални мрежи.

Една интернет страница токму по тој повод собрала колекција од фотографии кои јасно ја покажуваат разликата помеѓу објавените фотографии на социјалните мрежи и настанувањето на истите тие фотографии.

Според коментарите многумина тврдат дека Инстаграм поради ова е лажна социјална мрежа, погледнете: