недела, 4. декември 2022. Вести денес: 40
home Занимливости

Нема човек кој не се сеќава на Зоран Џинџиќ, но кога ќе дознаете со што се занимава денес неговата ќерка и вие ќе ја проколнете! (ФОТО)

Нема човек кој не се сеќава на Зоран Џинџиќ, но кога ќе дознаете со што се занимава денес неговата ќерка и вие ќе ја проколнете! (ФОТО)

Нема човек што не се сеќава на српскиот премиер Зоран Џинџиќ кој беше брутално убиен на 12 март 2003.

Очигледно во семејството на премиерот по неговото убиство наместо да ја замразат политиката тие ја засакале уште повеќе.

Доказ за тоа е неговата ќерка која тргна по неговите стапки и денес се занимава со политика.

Таа е вработена во владата во секторот за социјално работи и намалување на сиромаштијата, на позицијата координатор за родова рамноправност и човечки права.

Иако денес далеку од очите на јавноста, таа на јавноста и е позната уште од 1993-та година кога како младо девојче се појавува во спот за кампањата на нејзиниот татко.

Коронавирус